Přišli jste o fotky? Víme jak je získat zpět!
HOTLINE: 777 712 650

Vyzvedneme

Možnost vyzvednout po celé ČR

Posoudíme zdarma

Provedeme zdarma vstupní diagnostiku

Zachráníme

Pokud data nezachráníme, nic neplatíte

 

Obnova smazaných fotek: obnovit sám nebo u profesionálů?

Smazali jste si fotky z paměťové karty nebo disku? Nepanikařte, dají se zachránit. Na obnovu smazaných fotek z disku existují programy, v případě že počítače dobře neovládáte nebo jste si data smazali z paměťové karty, obraťte se profesionální firmu, která se obnovou smazaných fotek z paměťových karet zabývá. Na této stránce se dozvíte další podrobnosti problematiky obnovy smazaných fotek.

Obnova smazaných fotek z disku

Řešíte problém, jestli smazané fotky z disku obnovit svépomoci nebo se obrátit na profesionály na záchranu a obnovu dat? Jestli jste data jen vymazali z disku, vysypali z koše, existují programy, které data umí obnovit. Manipulace s programem a prováděné činnosti ale předpokládají počítačovou zdatnost. Tento zákrok se totiž ne vždy povede a o smazaná data se dá natrvalo přijít. Pokud je datové médium poškozené, můžete napáchat ještě větší škody. Jak v tomto případě postupovat se dočtete v postupu na obnovu smazaných dat.

Obnova smazaných fotek z paměťové karty

V případě, že jste si fotky nebo další data smazali z paměťové karty, např. SD Secure Digital, MMC MultiMedia Card, CF Compact Flash, MS Memory Stick, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro, xD Picture Card, SM Smart Media atd., nebo se paměťová karta poškodila, případně přestala s počítačem komunikovat, je situace komplikovanější. Data už si v tomto případě nedokážete obnovit sami doma. Je zapotřebí obrátit se na odborníky, kteří disponují potřebným zařízením, které dokáže přečíst paměťové buňky na kartě a data rekonstruovat dle algoritmu, kterým byla na kartě zašifrována řídícím čipem. Že nejde o banální záležitost, se můžete přesvědčit na stránce záchrana dat z flash pamětí.

Pokud dojde ke smazání fotek tímto způsobem, je důležité, abyste okamžitě přestali paměťovou kartu používat. Smazané fotky na ní většinou ještě jsou, jakékoliv další používání karty však znamená nové a nové ukládání dat. Může se stát, že zrovna do míst, kde jsou ještě stále uloženy ty původní fotky. Tímto je můžete definitivně ztratit. Podobně tak zamezte jakékoliv další práci s paměťovou kartou, která byla poškozena nebo se neidentifikuje při zapojení do počítače. Může být poškozený řídící čip, který určuje, jak jsou data na kartě šifrována. Pokud se odborníkům tyto informace z čipu nepodaří zjistit, obnova dat a fotek je potom velmi komplikovaná. Doporučujeme poslat paměťovou kartu ihned na diagnostiku k odborníkům. Podají vám zpět informaci o tom, jaká je šance data a fotky obnovit.

Profesionální firma vám poskytne analýzu zdarma

Při pohledu do nabídky služeb předních firem zabývající se záchranou a obnovou dat vám dnes dobrá společnost nabídne svoz a diagnostiku poruchy média zdarma. Stačí ji kontaktovat (většinou telefonicky nebo přes webový formulář) a domluvit detaily převzetí média. Po diagnostice vám odborníci sdělí, jestli se data (fotky) dají zachránit a kolik to bude stát. V případě neúspěšné záchrany obvykle neplatíte nic. Cena záchrany je potom závislá na typu poruchy – od několika stovek za přemazané fotky na paměťové kartě po několik tisíc za vážnou mechanickou poruchu pevného disku, který obsahoval kompletní fotobanku např. z vašich dovolených.

Potřebujete obnovit smazaná data a fotky nebo se na něco odborného zeptat? Přejděte na sekci První pomoc nebo nás kontaktujte.

Chcete se dozvědět více o prevenci a o tom, čeho se při práci s daty a datovými médii vyvarovat a jak o svá data nepřijít? Navštivte sekci Jak nepřijít o data.

 
Copyright © 2011 DATAHELP, všechna práva vyhrazena